24 października uczniowie klas młodszych zwiedzali Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Regionalne Muzeum Cebularza.
Brali czynny udział w warsztatach, w których przy okazji wyrobu własnych wypieków, wysłuchali historii cebularza lubelskiego.
24 października uczniowie klas młodszych zwiedzali Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Regionalne Muzeum Cebularza.
Brali czynny udział w warsztatach, w których przy okazji wyrobu własnych wypieków, wysłuchali historii cebularza lubelskiego.
Ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie ich na uczniów to jeden z najważniejszych dni w roku szkolnym. W obecności kolegów, nauczycieli, rodziców oraz przedstawiciela organu prowadzącego dzieci z klasy I zostały przyjęte w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Samorządkach.
Kochani Pierwszoklasiści!
Gratulujemy Wam tego wydarzenia. Przed Wami długa, ale piękna droga wiodąca do dorosłości. Będziecie na niej zdobywali wiedzę, umiejętności oraz poznawali wartości, które stanowią o wielkości człowieka. Życzymy Wam na niej wielu sukcesów. Niech to będzie wspaniały czas!
Dzień Nauczyciela - Dzień rozdania Oscarów
W naszej szkole w dniach 18-22 września odbył się ,, Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa” . Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tematyką bezpieczeństwa w wielu obszarach i poszerzyć swoją wiedzę.
W ramach tego tygodnia w poniedziałek uczniowie kl. 0 - III obejrzeli dwa filmy edukacyjne : ,,Bezpieczni na drodze” i ,, Bezpieczni w domu” oraz wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie klas IV- VIII obejrzeli filmy ,,Bezpieczeństwo w sieci” oraz ,,Internet 3,2,1” oraz rozmawiali na temat zagrożeń związanych z Internetem.
Wtorek był ,, Dniem odblaskowym”. Wszyscy uczniowie przynieśli kamizelki bądź inne elementy odblaskowe co miało przypominać, że na drodze musimy być widoczni, żeby być bezpieczni.
Środa była dniem, w którym uczniowie klas młodszych poznali i utrwalili sobie znajomość znaków drogowych i wykonali niektóre z nich. Starsze klasy wykonały plakaty na temat zagrożeń w sieci.
W czwartek na spotkanie ze społecznością szkolna przybył policjant , który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i w sieci.
W piątek odbyła się również akcja ,, Jabłko- cytryna” promująca bezpieczeństwo na drodze a szczególnie w okolicy szkół. Za bezpieczną jazdę dzieci dziękowały kierowcy i wręczały jabłko, natomiast za wykroczenie drogowe -zamiast mandatu- kierowca otrzymał upomnienie i kwaśną cytrynę, którą musiał zjeść w obecności dzieci. Wręczyliśmy zdecydowanie więcej jabłek ale były też i cytryny, czyli kierowcy byli uważni -co nas cieszy!!!
Na początku tygodnia bezpieczeństwa ogłoszony został konkurs dla wszystkich uczniów szkoły pt. ,,Jestem bezpieczny na drodze ,w domu i w sieci” . Wpłynęło 25 prac, z których nagrodziliśmy aż 12.
Laureaci to: Blanka Jędrych, Pola Lakus, Grzesio Krupa, Franek Miszkurka, Aurelka Banaszek, Natalka Zuchniak, Janek Krupa, Mikołaj Talarek, Lena Stefanowska, Zuzia Miszkurka, Kornelka Banaszek i Zuzia Nowicka.
,,Tydzień Bezpieczeństwa” zakończył apel. Uczniowie klas O- III zaprezentowali przygotowane piosenki, a uczniowie klas IV- VIII przygotowane wiersze. Prace plastyczne , znaki drogowe i dekoracje były uzupełnieniem działań podejmowanych przez naszych uczniów.
Uczniowie dzięki wszystkim działaniom poszerzyli swoją wiedzę, z profilaktyki bezpieczeństwa. Dyrektor szkoły zwróciła uwagę, że bezpieczeństwo uczniów jest najważniejszym priorytetem szkoły, o które musimy wszyscy zadbać.
7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play – święto ustanowione m.in. przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). W tym dniu w sposób szczególny na całym świecie promowana jest idea czystej i uczciwej rywalizacji – nadrzędnej wartości w sporcie i codziennym życiu.
Światowy dzień Fair Play to inicjatywa, której celem jest popularyzacja zasady fair play, a także wartości etycznych w sporcie i w życiu.
Z przyjemnością donosimy, że nasz tegoroczny absolwent - Marcel Łysiak - zdobył tytuł finalisty XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” organizowanego przez kuratorów oświaty. Za odniesiony sukces został doceniony przez Radę Gminy Górzno podczas ostatniej sesji, która odbyła się 27 czerwca 2023 r.
Gratulacje, Marcelu. Życzymy Ci kolejnych sukcesów na dalszych etapach kształcenia.
Uroczyste Zakończenie Roku szkolnego 2022/2023.
Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu klasy VIII.
Zapraszamy na koncert muzyczny
Podczas wycieczki zwiedzaliśmy Stare i Nowe Miasto w Toruniu z kościołami, Domem Mikołaja Kopernika, w którym był pokaz filmu związanego z astronomem.
Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły warsztaty wypieku pierników toruńskich -Tatarzynek.
A na koniec creme de la creme czyli pobyt w toruńskim aquaparku.
Drugi dzień był również bardzo intensywny. Zaczęliśmy rejsem po Wiśle, następnie zwiedziliśmy ruiny Zamku Krzyżackiego w Toruniu, który jest najstarszym tego typu zamkiem w Polsce.
Dużo wrażeń mieli wszyscy podczas pobytu w Domu Kopernika, multimedia i pamiątki po wielkim Polaku świadczą o atrakcyjnosci tego miejsca. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie najwiekszego uzdrowiska w Polsce -Ciechocinka.
Pielgrzymka dzieci komunijnych wraz z rodzicami, Panią Jolą, ks.Dariuszem Czajką do Kodnia, Kostomłot i Pratulina.
Dzieci poznały święte i bardzo ważne miejsca na mapie naszej diecezji.
Maria Kownacka - patronka naszej szkoły - kochała dzieci i była miłośniczką przyrody, dlatego obchody Dnia Patrona połączyliśmy że świętowaniem Dnia Dziecka.
Był to czas radosci poświęcony na przypomnienie postaci patronki, podkreślenie praw dziecka i konieczności ochrony świata przyrody. Nie zabrakło też atrakcji sportowych oraz muzycznych. Niezawodnym Rodzicom dziękujemy za słodki poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Klasy 0-III pojechały na wycieczkę szkolną do Bałtowa. Dzieci zapoznały się ze światem zwierząt prehistorycznych, poznawały różnego rodzaju gatunki dinozaurów i zwierząt wodnych. Żółtym autobusem zwiedzali zwierzyniec, dzięki miłej Pani przewodnik mogli z bliska zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Uczestniczyli w warsztatach paleontologicznych a
w ramach relaksu skorzystali z kina emocji 5d i wesołego miasteczka.
To był udany wyjazd, dzieci wróciły zadowolone i szczęśliwie.
Noc z Panią G - to geograficzny projekt edukacyjny zrealizowany w szkole z piątku na sobotę. Jego celem było rozwijanie i upowszechnianie wiedzy geograficznej oraz wiedzy o własnej małej Ojczyźnie. Nocny biwak zaczął się dosyć wcześnie. Już o 16 całą grupą pojechaliśmy autobusem na wycieczkę do Górzna. Tam zwiedzaliśmy Izbę Regionalną w szkole, Spichlerz, dwór i oficynę, podziwialiśmy pomniki przyrody czyli dąb Dziadek i Aleję Kasztanową, byliśmy na cmentarzu przy grobach naszych AK-owców, obejrzeliśmy nasz zabytkowy kościół oraz pomniki w centrum Górzna. Wszędzie ciekawymi informacjami zasypała nas Pani geograf - H. Wojda. Po powrocie , po wspólnie przygotowanej kolacji były różne zabawy interaktywne między rywalizującymi ze sobą drużynami. Emocji było sporo a rywalizacja ogromna. Potem mieliśmy nocny seans filmowy z filmem - W pustyni i w puszczy. I tak do rana. Niektórzy zdążyli dopiero się położyć a już była pobudka, śniadanie i znowu zabawy geograficzne. Zmęczeni, niewyspani ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów około 11 w sobotę. A to nasza fotograficzna relacja.
II miejsce w konkursie.
Mimo, że pogoda troszkę się popsuła i w lesie zrobiło się chłodno uczniowie naszej szkoły mieli szeroki uśmiech na twarzach, ponieważ znaleźli się wśród zwycięzców VIII edycji konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo Garwolin pt. „Wiem, co w lesie piszczy” zajmując drugiego czerwca drugie miejsce. Celem konkursu było upowszechnianie i rozwijanie wiedzy przyrodniczo-leśnej, kształtowanie umiejętności obserwacji przyrody oraz świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs odbywał się na Leśnej Ścieżce Przyrodniczo-Kulturowej w Hucie Garwolińskiej. Na trasie ścieżki, na ośmiu stanowiskach Weronika Płocka, Aleksandra Wachnicka i Szymon Zając - uczniowie klasy szóstej pod opieką p. Ani Raciborskiej zmagali się z pozostałymi uczestnikami w rozpoznawaniu ptaków, ssaków, drzew i krzewów, tropów zwierząt, bezkręgowców, płazów i gadów, roślin chronionych i zielnych oraz grzybów. Młodzież była bardzo dobrze przygotowana o czym świadczy zajęte drugie miejsce, cenne nagrody i pochwały od organizatorów.
Nie ma większej ludzkiej miłości niż miłość matki. Być mamą to przywilej i obowiązek. To wielkie zadanie wychować je na dobrych i szczęśliwych ludzi, którzy nie pogubią się we współczesnym świecie degradującym wartości i niszczącym autorytety. Dziękując za trud włożony w wychowanie młodych ludzi życzymy wszystkim Mamom zdrowia i radości z macierzyństwa. Niech Wasze dzieci wyrosną na mądrych ludzi, którzy będą dla Was wsparciem i z których będziecie dumne.
Powered by aSc EduPage